Magazyny samoobsługowe – 8 pytań, które warto zadać dostawcy usługi
Magazyny samoobsługowe to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Co warto wiedzieć o działaniu takich obiektów? Poznaj pytania, które warto zadać pracownikom magazynu samoobsługowego.
Spis treści
- 1. Jakie są koszty wynajmu magazynu self-storage?
- 2. Jakie są godziny otwarcia magazynu samoobsługowego?
- 3. Ile wynosi minimalny i maksymalny czas wynajmu skrytki?
- 4. Magazyny samoobsługowe – jakie są usługi dodatkowe
- 5. Jakie są systemy bezpieczeństwa – magazyny samoobsługowe
- 6. Jak wygląda umowa najmu? – magazyny samoobsługowe
- 7. Jaka temperatura panuje w poszczególnych skrytkach self-storage?
- 8. Jakie są zasady przechowywania produktów w magazynie do wynajęcia?
1. Jakie są koszty wynajmu magazynu self-storage?
Przed wynajmem magazynu typu self-storage warto zorientować się w kosztach takiej usługi. Ceny są bardzo różne. Zależą m.in. od kubatury skrytki, a także terminu jej wynajmu. Osoby decydujące się na korzystanie z obiektu przez dłuższy czas zwykle mogą liczyć na znacznie bardziej atrakcyjną ofertę. Magazyny samoobsługowe na zewnątrz często są też tańsze niż te w środku.
2. Jakie są godziny otwarcia magazynu samoobsługowego?
Jak sama nazwa mówi, magazyny samoobsługowe nie wymagają pomocy pracowników, aby wyjąć potrzebne rzeczy ze skrytki. Najemca może udać się do obiektu także w nocy i w święta, podobnie jak ma to miejsce w przypadku prywatnych piwnic i garażów wolnostojących. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeśli planujesz skorzystać z dodatkowych usług, jak np. pomoc przy rozładunku, musisz dostosować się do harmonogramu przedstawionego przez pracowników obiektu. Wynajem wózków widłowych i innych urządzeń zwykle jest możliwy tylko w określonych godzinach.
3. Ile wynosi minimalny i maksymalny czas wynajmu skrytki?
Minimalny czas wynajmu zwykle wynosi miesiąc. Maksymalny okres najmu zawsze jest ustalany indywidualnie. Wiele osób traktuje magazyny samoobsługowe jako alternatywę dla komórek lokatorskich, korzystając z nich przez co najmniej kilka lat. Wybierając dostawcę takiej usługi, warto zapytać, czy najemca w każdej chwili może wypowiedzieć umowę i na jakich zasadach się to odbywa.
4. Magazyny samoobsługowe – jakie są usługi dodatkowe
W magazynach na wynajem często można skorzystać z dodatkowych usług. Są one cenione zwłaszcza przez użytkowników, którzy regularnie zwożą do obiektu duże ilości towaru. Wśród dodatkowych możliwości, jakie oferują magazyny samoobsługowe, można wyróżnić kompletowanie towarów, pomoc przy załadunku i wynajem niezbędnych urządzeń. Takie opcje pozwalają usprawnić proces załadunku i rozładunku bez konieczności inwestowania we własnych pracowników i sprzęt. Zdarza się też, że w magazynach można skorzystać z usługi transportu podczas przeprowadzek.
5. Jakie są systemy bezpieczeństwa – magazyny samoobsługowe
Dobre magazyny samoobsługowe powinny być odpowiednio zabezpieczone przed próbami włamania. W takich obiektach stosuje się rozbudowane systemy monitoringu. Na terenie magazynów często działają też firmy ochroniarskie, reagujące na podejrzaną działalność. Co więcej, dostęp do przechowywanych przedmiotów ma tylko najemca, korzystający z unikatowego kodu dostępu. Oznacza to, że ryzyko kradzieży towarów przechowywanych w magazynach self-storage jest niemal równe zeru, czego nie można powiedzieć o wolnostojących, osiedlowych garażach czy prywatnych piwnicach.
6. Jak wygląda umowa najmu? – magazyny samoobsługowe
Umowy różnią się w zależności od typu obiektu, który chcesz wynająć, i ustalonych warunków współpracy. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z usługi powinieneś otrzymać dokumenty do wglądu. Na tym etapie możesz dopytać o nurtujące Cię kwestie. W umowie powinny znajdować się zapisy o warunkach najmu, a także kaucji i ewentualnym wypowiedzeniu. W takiej dokumentacji muszą pojawić się też wzmianki o postępowaniu w razie przypadkowego uszkodzenia towaru. Zwykle magazyn samoobsługowy korzysta z ubezpieczenia od wszelkiego rodzaju klęsk i innych zdarzeń losowych – zweryfikuj, czy dostawca, z którego usługi zamierzasz skorzystać, ma taką polisę.
7. Jaka temperatura panuje w poszczególnych skrytkach self-storage?
Magazyny samoobsługowe to przestrzeń zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Pierwsze z nich są narażone na wahania temperatury i pojawianie się podwyższonego poziomu wilgoci, zwłaszcza w sezonie zimowym. Drugie są znacznie lepiej zabezpieczone, dlatego można przechowywać w nich delikatniejsze przedmioty. Firmy wynajmujące magazyny samoobsługowe zwykle są w stanie określić dokładne warunki panujące w poszczególnych skrytkach, co pomaga dobrać miejsce do przechowywania do wymagań konkretnych towarów.
8. Jakie są zasady przechowywania produktów w magazynie do wynajęcia?
W magazynach do wynajęcia można przechowywać zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i mienie należące do firm, w tym produkowane przez nie produkty i drobny sprzęt. Istnieją jednak towary, których nie powinno się trzymać w takich obiektach. Mowa tu m.in. o substancjach łatwopalnych i wybuchowych. Restrykcje w tym zakresie zwykle są wyszczególnione w umowie. Mogą różnić się w zależności od typu wynajmowanej przestrzeni.
Szukasz bezpiecznego magazynu samoobsługowego w atrakcyjnej lokalizacji? Zapraszamy do kontaktu!