Małe magazyny do wynajęcia – 6 parametrów, od których zależy ich cena
Małe magazyny do wynajęcia – magazynowanie rzeczy poza własnym mieszkaniem czy siedzibą firmy jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. W dużych miastach pojawiają się duże, osobne obiekty z przestrzenią magazynową w postaci skrytek. Od czego zależy cena takich magazynów? Które z nich są najtańsze?
Spis treści
Od czego zależy cena wynajmu mini magazynu?
Małe magazyny do wynajęcia – cena mini magazynu na wynajem różni się w zależności od kilku czynników. Wśród nich warto wyróżnić:
- wielkość przestrzeni magazynowej,
- czas trwania umowy,
- zabezpieczenia zastosowane w obiekcie,
- usługi wykupione wraz z wynajmem magazynu,
- lokalizację obiektu,
- typ magazynu – wewnętrzny lub zewnętrzny.
1. Wielkość małego magazynu do wynajęcia
Małe magazyny do wynajęcia mogą mieć różną wielkość. Najmniejsze z nich mają powierzchnię zaledwie 1 m2, co pozwala na przechowywanie drobnych przedmiotów osobistych lub pojedynczych urządzeń. Przestrzenie magazynowe tego typu zwykle są nieco większe, ale wciąż nie przekraczają powierzchni 48 m2. Takie skrytki umożliwiają przechowywanie akcesoriów wykorzystywanych w firmach, mebli czy osobistych rzeczy w trakcie przeprowadzki.
Wielkość przestrzeni magazynowej wpływa bezpośrednio na koszt usługi, dlatego nie warto wynajmować zbyt dużych skrytek, które będą stały puste. Często istnieje opcja zmiany wielkości magazynu nawet w trakcie trwania umowy.
2. Czas wynajmu – małe magazyny do wynajęcia
Nie bez znaczenia jest też to, na ile chcesz małe magazyny do wynajęcia. Zwykle podpisanie umowy na dłuższy okres pozwala na obniżenie ceny za poszczególne miesiące. To korzystna opcja zwłaszcza w przypadku firm, które traktują skrytki magazynowe jako miejsce do przechowywania drobnego sprzętu. Podpisanie umowy na co najmniej kilka miesięcy jest dobrym pomysłem także w sytuacji, gdy nie masz własnej piwnicy lub garażu. Przestrzeń w skrytkach jest wówczas świetnym miejscem do przechowywania nieużywanego kompletu opon, roweru czy mebli przez cały rok.
3. Małe magazyny do wynajęcia a ich zabezpieczenie
W obiektach, które oferują usługi na wysokim poziomie, można liczyć na odpowiednie zabezpieczenie skrytek. Mowa tu o monitoringu, a także indywidualnych kodach dostępu wydawanych jedynie osobom, które wykupiły dostęp do przestrzeni magazynowej. Pozwala to na zabezpieczenie cennych przedmiotów znacznie skuteczniej, niż ma to miejsce np. w przypadku osiedlowych piwnic i garaży. Takie zabezpieczenia zastosowane w całym obiekcie mogą przekładać się na koszt usługi, ale nie warto na nich oszczędzać. W dobrze chronionych magazynach Twoje rzeczy pozostaną bezpieczne.
4. Dodatkowe usługi
W kompleksach udostępniających małe magazyny do wynajęcia często istnieje opcja skorzystania z wózków widłowych i paletowych, a także pomocy przy rozładunku i załadunku. Takie usługi usprawniają prace, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby prywatne, które nie dysponują pojazdami pozwalającymi na przewiezienie ciężkich przedmiotów z pojazdu do skrytki. Pomoc pracowników magazynu kontenerowego jest płatna, ale pozwala szybciej załadować lub rozładować samochód. Ma to znaczenie zarówno podczas przeprowadzek osób prywatnych, jak i w przypadku firm, które przechowują swoje wyroby w skrytkach, a więc regularnie przywożą je i wywożą.
5. Lokalizacja mini magazynu do wynajęcia
Na koszt usługi wpływa także to, gdzie znajduje się mini magazyn do wynajęcia. Oczywiście najdroższe są przestrzenie magazynowe w dużych miastach lub ich bliskich okolicach. Warto wybierać obiekty zlokalizowane niedaleko ważnych tras komunikacyjnych – autostrad lub obwodnic. Pozwala to na dostanie się do swojej skrytki z dowolnego punktu miasta, bez konieczności przejeżdżania przez jego centrum. W takich miejscach koszt przestrzeni magazynowej często jest niższy niż w zamieszkanych dzielnicach, w których cena gruntów pod budowę kompleksu magazynowego bywa ogromna.
6. Typ: magazyny do wynajęcia zewnętrzne i wewnętrzne
W obiektach z kontenerowymi skrytkami znajdują się przestrzenie magazynowe wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwsze z nich dostępne są bezpośrednio w budynku i można dostać się do nich zamkniętymi korytarzami. Drugie mają natomiast drzwi od strony ulicy, dlatego są bardziej narażone na zmienne temperatury. Zewnętrzna skrytka jest jednak opłacalna w sytuacji, gdy planujesz transportować towary samochodem ciężarowym lub dostawczym, którym nie da się wjechać do budynku bez użycia wynajętych wózków widłowych. Takie przestrzenie zwykle są też większe niż skrytki wewnętrzne.
W niektórych obiektach cena małego magazynu do wynajęcia różni się w zależności od tego, czy jest to przestrzeń wewnętrzna, czy zewnętrzna. Wybór powinien zależeć zwłaszcza od tego, czy przedmioty umieszczone w skrytce mogą być narażone na działanie nieco niższych temperatur niż te panujące wewnątrz dużych budynków.
Szukasz małej przestrzeni magazynowej w korzystnej lokalizacji? Zapraszamy do odwiedzenia GizoBOX!