5 pomysłów na to, jak zwiększyć pojemność – mały magazyn do wynajęcia
Mały magazyn do wynajęcia to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Świetnie sprawdzają się do tymczasowego składowania towarów – w trakcie zmiany miejsca zamieszkania lub siedziby firmy i jako dodatkowe miejsce do przechowywania nieczęsto używanych rzeczy. Koszty wynajęcia małego magazynu nie są wysokie, ale warto maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie pojemności mini magazynu.
Spis treści
- #1. Pojemne regały pomogą Ci skutecznie zorganizować przestrzeń – mały magazyn do wynajęcia
- #2. Składowanie dużych towarów na paletach to oszczędność czasu i pieniędzy
- #3. Kartony, pojemniki, worki – akcesoria przydatne w każdym mini magazynie
- #4. Właściwa organizacja przestrzeni pozwoli Ci zaoszczędzić czas i miejsce w magazynie
- #5. Dokładnie określ swoje potrzeby, zanim zdecydujesz się na mały magazyn do wynajęcia
#1. Pojemne regały pomogą Ci skutecznie zorganizować przestrzeń – mały magazyn do wynajęcia
Niezależnie od tego, czy mały magazyn do wynajęcia chcesz wykorzystać do przechowywania rzeczy osobistych, czy do mienia firmowego, regały zawsze będą dobrym wyborem. Nie tylko pomogą Ci lepiej zorganizować przestrzeń i szybciej znaleźć te rzeczy, których w danym momencie potrzebujesz, ale też zapewnią Ci masę dodatkowej przestrzeni.
Zamontowanie regałów w małym magazynie do wynajęcia umożliwia składowanie towarów na całej wysokości pomieszczenia – od podłogi aż po sufit.
Taki wybór ma też wiele innych zalet:
- na regałach możesz składować towary o nieregularnych kształtach – ich ułożenie jeden na drugim nie zawsze jest możliwe, przez co marnujesz sporo przestrzeni w wyższych partiach magazynu;
- dobrze zabezpieczasz swoje mienie przed uszkodzeniem i nie ryzykujesz, że kosztowny towar spadnie lub się przewróci;
- zyskujesz łatwiejszy dostęp do wszystkich towarów – dzięki temu nie musisz zostawiać dużo wolnej przestrzeni potrzebnej do przesuwania i przekładania pakunków; miejsca powinno być na tyle dużo, aby swobodnie poruszać się pomiędzy regałami i wyciągnąć pożądany towar.
Musisz przy tym pamiętać, aby maksymalnie zabezpieczyć towar przed zniszczeniem. W małym magazynie bardzo dobrze sprawdzają się wzmacniane regały przyścienne. Produkty tego typu charakteryzują się bardzo dużym udźwigiem oraz możliwością niemal dowolnego łączenia je w ciągi regałowe. Z powodzeniem dopasujesz też głębokość półek do wielkości magazynu oraz specyfiki towaru.
Przeczytaj także: Małe magazyny do wynajęcia w Warszawie – kiedy warto z nich skorzystać?
#2. Składowanie dużych towarów na paletach to oszczędność czasu i pieniędzy
Jeśli towar składujesz czasowo i nie zależy Ci na tym, by zawsze był do niego swobodny dostęp, możesz zdecydować się na magazynowanie mienia na europaletach.
Musisz wiedzieć, że małe magazyny do wynajęcia to w większości przypadków kontenery transportowe. Ich największą zaletą są standaryzowane rozmiary, powszechnie stosowane właśnie w celu umożliwienia maksymalnego wykorzystania pojemności kontenera. W zależności od wielkości powierzchni mały magazyn do wynajęcia może pomieścić od kilku do kilkunastu europalet.
Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Może być jednak bardzo korzystne dla firm, które potrzebują miejsca do przechowywania towaru przed jego wysyłką lub przed wprowadzeniem go do sprzedaży. Nie jest też trudne pod względem logistycznym – najlepsze oferty małych magazynów do wynajęcia zawierają również usługę wypożyczenia ramp transportowych oraz wózka widłowego do załadowania towaru.
Warto też zdecydować się na wybór takiej oferty, w której dostępne są regały magazynowe do składowania. Zadbaj o to, aby miały one możliwie największy udźwig – obciążenie na jedno piętro powinno zawierać się w przedziale od kilkuset kilogramów do ponad dwóch ton. Zwróć też uwagę, czy dostępne regały mają regulowane położenie trawersów – takie rozwiązanie pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i utrzymać porządek w magazynie, zapewni też łatwy dostęp do towarów.
#3. Kartony, pojemniki, worki – akcesoria przydatne w każdym mini magazynie
Dla osób decydujących się na wynajem mini magazynu spory problem mogą stanowić rzeczy małe lub lekkie, ale zajmujące sporo miejsca. Bibeloty, tekstylia, drobny sprzęt AGD czy niewielkie przedmioty codziennego użytku – to przede wszystkim przez takie przedmioty marnuje się sporo miejsca w małych magazynach.
Postaraj się więc, aby jak najmniej tego typu rzeczy przechowywać luzem. Najlepiej wszystkie z nich pogrupować i zapakować w praktyczne kartony lub pojemniki. Dzięki temu możesz oszczędzać dostępną przestrzeń w dwojaki sposób. Po pierwsze – przedmioty posegregowane w pojemnikach zajmują zdecydowanie mniej miejsca, niż gdyby miały stać osobno. Po drugie – pojemniki lub solidne kartony możesz układać na sobie. Biorąc pod uwagę, że przeciętna wysokość małego magazynu kontenerowego wynosi aż 2,6 m, ustawianie kartonów jeden na drugim pomoże Ci zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca.
Do przechowywania ubrań lub innych tekstyliów w mini magazynach przydadzą Ci się natomiast worki próżniowe. Po odciągnięciu powietrza objętość takiego worka może zmniejszyć się nawet kilkukrotnie. W ten sposób ochronisz też delikatne materiały przed wilgocią. Takie akcesoria możesz zakupić na miejscu w obiekcie Gizo BOX.
Przeczytaj również: Magazyn samoobsługowy – co warto o nim wiedzieć?
#4. Właściwa organizacja przestrzeni pozwoli Ci zaoszczędzić czas i miejsce w magazynie
Przed ułożeniem towaru zastanów się, z jaką częstotliwością będziesz korzystać z konkretnych przedmiotów. Te, których nie wykorzystujesz często lub nie planujesz ich wykorzystywać wcale przed całkowitym opróżnieniem magazynu, możesz z powodzeniem ułożyć wysoko na regale lub z tyłu magazynu. Nie musisz też przykładać dużej wagi do zapewnienia swobodnego dostępu do tych rzeczy.
W organizacji przestrzeni w małym magazynie do wynajęcia pomoże Ci kilka wskazówek:
- przedmioty lub towary często używane składuj na przedzie magazynu;
- jeśli składujesz rzeczy w kartonach, opisz ich zawartość na froncie pojemnika;
- do pakowania wybierz pojemniki o różnych wymiarach – pozwoli Ci to niemal dowolnie ułożyć je w mini magazynie i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.
Warto zaopatrzyć się w solidne pojemniki, najlepiej plastikowe. Kartony najlepiej nadają się do grupowania rzeczy o regularnych wymiarach lub takich, które łatwo dostosowują się do kształtu pojemnika (np. ubrań). W innych wypadkach – zwłaszcza jeśli na jego wierzchu ustawione są jeszcze inne rzeczy – karton może się zgnieść, a przechowywane przedmioty uszkodzić.
#5. Dokładnie określ swoje potrzeby, zanim zdecydujesz się na mały magazyn do wynajęcia
Zanim zdecydujesz się na wynajem małego magazynu, zastanów się, ile przestrzeni rzeczywiście potrzebujesz. Może Ci się wydawać, że zmieścisz w nim wszystkie swoje rzeczy, ale wrażenie to czasami bywa złudne. Policz dokładnie, jaka jest objętość wszystkich przedmiotów i czy możesz je poukładać w taki sposób, by zmieściły się w magazynie.
Nie zapominaj, że:
- musisz zostawić wolną przestrzeń, aby można było dostać się do konkretnego przedmiotu bez konieczności wyładowywania pozostałych rzeczy;
- niektóre towary potrzebują dostępu do powietrza i odpowiedniej wentylacji – nie zawsze możesz więc wykorzystać całą dostępną przestrzeń i nie zniszczyć przy tym delikatnych oraz podatnych na uszkodzenie towarów;
- jeśli planujesz składować towary na europaletach, musisz zostawić przestrzeń manewrową dla wózka widłowego.
W niektórych sytuacjach lepiej jest więc po prostu zdecydować się na wynajem nieco większego magazynu. Masz duży wybór – tego typu magazyny wcale nie są tak małe, jak mogłoby się wydawać. W ofercie znajdują się nawet kontenery o powierzchni 15 m2! Takie rozwiązanie będzie znacznie korzystniejsze pod względem logistycznym i – co istotne – niewiele droższe. Cena małych magazynów do wynajęcia w Warszawie to koszt nie większy niż kilkaset złotych. Różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi rozmiarami nie są tak duże, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wynajem długoterminowy.
Zastanawiasz się, jaki rozmiar małego magazynu będzie dla Ciebie najlepszy? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wypracować optymalne rozwiązanie i dobrać powierzchnię magazynu tak, aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości!
Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, jakie zniżki przygotowaliśmy dla Ciebie za wynajem więcej niż jednego kontenera! Możesz też skorzystać z magazynów w zabudowie wewnętrznej. To jeszcze lepsze możliwości składowania i dopasowanie do Twoich potrzeb – możesz skorzystać z magazynów wielkości od 1 do aż 48 m2!